Słowianie zbudowali Mur Chiński

Ten fragment wpisałem w dyskusji na stronie Czesława Białczyńskiego:
„Odnośnie muru chińskiego – ktokolwiek by go nie zbudował, to zakładając brak dostępności materiałów do budowy maszyn oblężniczych na miejscu, stanowił barierę na którą każda armia trafiwszy musiała obejść, lub przynajmniej stracić tyle czasu na zdobycie, sprowadzenie materiałów do budowy tychże maszyn oblężniczych, że do tej pory strażnicy muru już zdołaliby zgromadzić obronę. Z drugiej strony jednak, zakładam że jakakolwiek armia wybierająca się na podbicie tej czy tamtej strony, najpierw wysyła zwiadowców, którzy by uprzedzili o przeszkodzie i armia podeszłaby przygotowana przynajmniej w drabiny.
Jest jeszcze kolejna sprawa – skoro mur biegnie szczytami wzniesień, to podprowadzić pod mur maszynę oblężniczą, np. kruszącą mur lub nawet taką która pozwoli w osłonie wspiąć się na mur żołnierzom praktycznie nie ma szans. Zostają tylko drabiny lub liny.
A te z łatwością dobrze zorganizowana obrona mogłaby zrzucać czy odcinać.”

A teraz uzupełniam swoją wypowiedź dla tego forum:
Zauważcie teraz jedną rzecz, tutaj spekuluję:
Chińczycy mogli zastać mur w częściach, czyli tak jak zakładamy że go zbudowali Prasłowianie, Prasłowianie budowali fragmenty murów w tych miejscach gdzie przejście było naturalnie łatwe, czyli grodzili naturalne drogi, być może po kilka kilometrów w każdą stronę aż do nieprzebytych miejsc, oczywiście tam otwory strzelnicze były skierowane w stronę południa. Chińczycy jedynie potem uzupełnili części muru ciągnąc budowlę także po szczytach, te dobudowane części łączą istniejące już fragmenty w jedną ciągłą linię ale konstrukcyjnie się różnią od tych najstarszych.
Tak samo jest zbudowany mur Abchaski – tylko pomiędzy morzem a górami czyli tylko w miejscu naturalnego przejścia, resztę zagradzały góry.
Podobnie był zbudowany pierwotny mur Gorgagański na północnej stronie kanału, od morza do gór, resztę zagradzały naturalne przeszkody (morze – wiadomo, oraz góry).

Mój wniosek, Prasłowianie budowali mury tylko tam gdzie miało to utrudnić łatwy dostęp otwartą naturalnie przejezdną drogą, bo nie obawiali się armii w górach, albo te armie obawiały się zapuszczać w góry – zarówno mówię o murze chińskim jak i dwóch przy morzu Kaspijskim.
Obecny mur Chińczycy uzupełnili w ciągłą całość, bo obawiali się że atak może nadejść nawet z terenów teoretycznie nie dostępnych (mobilność i zdolności armii Prasłowiańskich?).
Z kolei Sasanidzi mur Abchaski jedynie wyremontowali, a mur Gorgagański postawili jak poprzedni tylko po stronie południowej kanału oraz z gorszej jakości materiału, tak jak napisał Adam, niejako symbolicznie… jakby płot.

Sasanidzi przejęli teren nie jako nacja ale jako zbuntowana grupa władzy a potem zbudowali południowy mur wykorzystując istniejąca już fosę-kanał.
Podobna sytuacja mogła mieć miejsce z murem na zachodnim brzegu Morza Kaspijskiego czyli murem tzw. Abchaskim. Tyle że tam mogli jedynie przejąć umocnienia bez konieczności budowy po przeciwnej stronie bo kanału tam nie było, w grę wchodziła jedynie modernizacja czyli dostosowanie do obrony od strony południowej przeciwko północnej.

W źródłach które mam jest informacja o tym że król Sasanidów Yazdgrid II (znany także jako Yazdegerd II – prawda że brzmi tak znajomo) w latach po 430 n.e.prowadził jedynie remonty murów w okolicy miasta Darband (Derbent) – zachodnie wybrzeże m. Kaspijskiego. Natomiast Wikipedia podaje, że budował mury w okolicy miasta Damghan, żeby odgrodzić się od Hunów, czyli w okolicy dawnego muru Gorgagańskiego.

Czyli tak:
mur Abchaski – oryginalny mur scytyjski – jedynie przejęty i modernizowany, remontowany przez Sasanidów.
mur Gorgagański – oryginalny mur scytyjski – rozebrany przez Partów co najbardziej prawdopodobne (lub rozsypał się ze starości, zerodował, skoro był znacząco stary), obecny na stronie południowej wzniesiony przez Sasanidów z gorszej jakości materiałów, a i tak przetrwał w jakiejś formie do dziś.

I jeszcze ciekawostka:
Ten sam król wymordował 153000 Asyryjczyków i Żydów w mieście Kirkuk – może od tamtej pory żydowskie cmentarze są nazywane Kierkutami? Czyli miejscami gdzie jest nagromadzonych dużo martwych ciał?

Słowomił

3 komentarze do “Słowianie zbudowali Mur Chiński

 1. Adam Smoliński


  Oto jest przykład, gdy ktoś naczyta się bredni w internecie, nie sprawdzi tych bredni, wymiesza je z prawdziwymi wiadomościami, a następnie opowiada głupoty na YouTube, aby wyglądać na znawcę tematu. Flanki „muru chińskiego” rzeczywiście skierowane są na południe, na Chiny, a nie na północ. Pan Szczytyński uprawia białą propagandę, czyli półkłamstwa i półprawdy, mieszając widzom w głowach. Mur miał być obroną przed hordami ludożerców? Coś z horrorów przyśniło się panu Szczytyńskiemu. Mur zbudowali Polacy? Jacy Polacy? Panu Szczytyńskiemu pomyliły się fakty historyczne. Wtedy jeszcze nie istniało miano Polacy. Mur wybudowały prawdopodobnie ludy o hg R i R1 oraz R1a przed 7527 r, (kalendarza słowiańskiego), podczas wojny z ludami żółtej rasy, hg C1. Ciekawe, gdzie pan Szczytyński wyczytał, że byli to kanibale? Chyba następny koszmar senny pana Szczytyńskiego? Tym bardziej twierdzenie, że Chińczycy i współcześnie są kanibalami? Co za brednie? Może pan Szczytyński przejechał by się do Chin i osobiście sprawdził te brednie, które głosi tak autorytatywnie?
  Zresztą:

  to następne brednie głoszone przez pana Szczytyńskiego. Teoria „płaskiej Ziemi” się kłania.
  Panie Szczytyński, Ziemia ma kształt miednicy. Niech pan popatrzy na swoje buty, w którą stronę się wyginają. 😀 😀 😀
  Ile panu płacą za te brednie? Którą agenturę pan reprezentuje?

  Polubienie

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s